Shutterstock, 2020’nin renk trendleri raporunu yayınladı. Rapor, piksel verilerini resim indirme verileriyle birlikte analiz ederek, müşterilerin dünya çapında en çok indirdikleri ilk üç görselin rengi ve dünyanın 24 ülkesindeki favori renkleri kapsamaktadır.

Lou Görsel, “Görsel olarak kalabalık bir medya ve reklam dünyasında öne çıkmak hem bir sanat formu hem de markalar için bir meydan okuma. Renk doğal olarak markaların izleyicileriyle etkili ve anlamlı bir şekilde dikkat çekmesine yardımcı olan güçlü bir araçtır. Shutterstock şirketinde Marketing Officer. “2020’ye baktığımızda, veriler 2019’un turbo şarjlı neonslarından, sofistike bir şekilde dikkat çeken daha yüksek, kalın ve doygun renklere açık bir geçiş gösteriyor.”

2020’nin En Popüler 3 Rengi

Lush Lava

#FF4500 : Göze çarpan sıcak ve ateşli renklerle göze çarpan cesur ve ateşli turuncu-kırmızı, şirketlerin markalarına dikkat çekmesine yardımcı olacak.

Aqua Menthe

#7FFFD4 : Eğlenceli, modern ve yükselen bir marka kimliği oluşturmak için mükemmel, canlı cam göbeği renginde nane tonu.

Phantom Blue

#191970 : Daha profesyonel, olgun bir marka görünümü ve hissi için ideal olan dramatik bir gece gökyüzünü taklit eden önemli derinliğe sahip zengin bir donanma.

Modadan güzel sanatlara, yumuşak pastel renklerden daha sansasyonel tonlara doğru bir geçiş görüyoruz. Lavantalar, beyazlar ve pembeler pas geçilirken, bu üç cesur, doymuş tonlara sahip renkler 2020’de şöhret yolunda ilerliyor.