DJI Mavic Mini Drone

Bu çığır açan drone, yeniliği başka bir seviyeye taşıyarak, çok sayıda akıllı özelliği ufacık bir boyutta ve uygun bir fiyata almak mümkün. Herkes için drone ve günlük fotoğrafçılık ve uçuş eğlencesi için mükemmel bir cihaz.

İşte DJI Mavic Mini’ye sahip olmanız için altı sebeb

1: Cidden Hafif
İsmi gibi Mini ve gerçekten doğası gereği çok küçük.

Ağırlığı sadece 249 grama düşüren DJI Mavic Mini ciddi derecede hafiftir. Bunu perspektif olarak kanıtlamak için, bir kutu Kola’dan daha hafif ve yakın zamanda piyasaya sürülen iPhone 11 Pro Max ise 226 gr ağırlığında olduğunu belirtmek isterim. Bu uçan makinenin pazar lideri bir akıllı telefondan sadece 23 gr daha ağır olduğu anlamına gelir.

1- Taşınabilirlik hakkında konuşalım !

Bu, katlanabilir DJI Mavic Mini’yi cebinize veya çantanıza koyabileceğiniz ve hayatın büyük maceralarını hızlı ve kolay bir şekilde yakalayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, uzaktan kumandası çıkarılabilir kontrol çubuklarına sahiptir.

Özünde DJI, popüler Mavic 2 dronları hakkında sevdiğimiz şeyleri aldı ve küçük bir uçağa dönüştürdü. Elbette, bazı fedakarlıkları var, yani 4K video çekemiyor veya nesne izleme özelliği yok ama gerçekten etkileyici dronlar.

Ek bir bonus olarak, hafif DJI Mavic Mini 250 gr eşiğinin altına düşüyor, yani birçok ülkede kayıtlı olması gerekmiyor.

2- İnanılmaz Ucuz

Maliyet, elbette, göreceli bir şeydir. Dji mavic mini combo raflarda 3250 TL fiyatla boy gösteriyor. Özellikle diğer dronlara kıyasla ciddi şekilde düşük fiyatlı bir üründür.

2,7K Dörtlü HD videolar çekebilen 12MP kamera ve 3 eksenli mekanik gimbal ile Mavic Mini, günlük maceralarınızın son derece net, süper pürüzsüz görüntülerini sunar.

Fiyat için, burada bazı ciddi etkileyici özellikler var, bu da onu en ucuz ve en güçlü dron sınıfında en iyi seçim haline getirmenin yanı sıra günlük hava fotoğrafçılığının ihtiyaçlarını da karşılıyor.

3- Kullanıcı Dostu Drone
Hata yapmayın diye, DJI Fly uygulamasına yerleştirilen, öğrenilmesi kolay uçuş eğitimleri bu Mavic Mini için geliştirilen yeni bir uygulamadır. Bu sayede drone sensörlerinin doğru şekilde kalibre edilmesini nasıl sağlayacağınızı görebilirsiniz.

Otomatik Kalkış ve RTH işlevleri uçmayı kolaylaştırır. Bu sezgisel, kullanışlı uygulama ile, tam bir başlangıçtan profesyonelliğe geçebilirsiniz.

249 gr ağırlığında olduğu için Mavic Mini, en düşük ve en güvenli drone sınıfına giriyor, yani yeni pilotlar, özellikle çocuklar için ideal bir uçak.

4- Güzel Havanın Keyfini Çıkarın
DJI Mavic Mini’nin en etkileyici yönlerinden biri uçuş zamanı. 30 dakika boyunca havada kalabiliyor, özellikle bu sınıf bir drone ve bu fiyatta bir drone için çok etkileyici !

Bunu karşılaştırmak için Mavic 2 Pro ve Zoom 31 dakikalık bir uçuş süresine sahipken, Mavic Air en fazla 21 dakika sürer. Aynı zamanda DJI Spark’ın 16 dakikalık uçuş süresinin iki katı.

Not : Mavic Mini’nin Prop Guard ile uçuş süresi 18 dakikaya iniyor.

5- Muhteşem Özellikleri Eğlencenizi Profesyonel videolara dönüştürüyor
Bir dizi özellik sayesinde, bu küçük drone ile büyük maceralara sahip olabilirsiniz. Drone, Circle, Helix ve Rocket gibi karmaşık sinematik hareketlerle sadece birkaç dokunuşla Mavic Mini’nin QuickShot modları sizi sahnenin yıldızı yapabilir. Çekimi bitirdikten sonra, otomatik olarak oluşturulan kısa videoyu sosyal medyada arkadaşlarınızla anında paylaşın.

6- Aksesuarlar
Mavic Mini’nizi kişiselleştirmek veya şık bir yerleştirme istasyonunda şarj etmek istiyorsanız, mikro drone’nuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birçok aksesuar vardır.

Her şeyden önce, Fly More Combo Mavic Mini, bir uzaktan kumanda, ekstra bir pervane çifti, 360 ° Pervane Muhafazası, üç uçuş pili, İki Yönlü Şarj Hubı, iki USB kablosu ve küçük bir taşıma çantası içerir.

Sonuç

7.0
Score

Pros

  • Renk
  • Fiyat
  • Taşınabilirlik
  • Uçuş Süresi

Cons

  • Düşük Güç
  • 4K Video
Pil Ömrü
8
Güç
6
Fiyat
4
Tasarım
9
Reliability
8

Final Verdict

DJI Mavic Mini Neden Size Göre Tamam, DJI Mavic Mini mükemmel değil. 4K video çekebilmek veya nesne izlemeden yararlanmak güzel olurdu, ancak küçük bir drone için önemli şeyler yapabilir.