Siber güvenlik ve bulut altyapı şirketi Cloudflare, 2022 yılından itibaren küresel internet trafiği modellerini takip ederek dünyanın en çok ziyaret edilen popüler web sitelerini açıkladı.

Paylaşılan listeye göre 2020 de dahil olmak üzere uzun bir süre en çok tanınan web sitesi oldu. 2021 itibariyle kendi yerini alacak bir sosyal medya platformu olan Google, 2020 yılında 7. sırada yer alan TikTok TikTok, 1. sıraya yükseldi. Şubat 2021’de 1. oldu ve Şubat ayında birinci oldu. 1 milyar aktif kullanıcı ile büyük başarı gösterdi.

2020’nin en çok tanınan 2. web sitesi olan Facebook, 2021 itibariyle 3. sıraya düştü. Ancak 4. sıraya Microsoft’ta 5. sıraya Apple, 6. sıraya Amazon ve 7. sıraya Netflix yerleşti. Ayrıca sosyal medya platformları arasında TikTok, Facebook ile kıyaslanıyor. Daha fazla trafik, Cloudfare, Facebook’un kullanıcı sayısında hala önde olduğunu söylüyor.

Listenin geri kalanı Google’ın ana şirketi olan Alphabet ile ilgili. YouTube 8. sıradaki yerini korumayı başarırken, Twitter 10. sıradan 9. sıraya yükseldi ve 2020’nin ilk 10 listesinde yer alamadı. WhatsApp, en çok tanınan sitelerin ortasından sonuncu sırada yer aldı.

2021’in En İyi Web Siteleri;

TikTok. com
Google. com
Facebook. com
Microsoft. com
Apple. com
Amazon. com
Netflix. com
Youtube. com
Twitter. com
Whatsapp. com

2020’nin En İyi Web Siteleri;

TikTok. com
Google. com
Facebook. com
Microsoft. com
Apple. com
Amazon. com
Netflix. com
Youtube. com
Twitter. com
Whatsapp. com