Elon Musk genellikle kripto, ticari rakipleri ve çok daha fazlası hakkında şifreli tweetler yayınlıyor. Son zamanlarda, beş teknoloji şirketinin marka logolarını içeren ve her birinin adında birkaç harf içeren bir resmi tweetlediğinde, hayranları gizli mesajı çözmeye başladı.

Çözemeyenler için işte çözüm. Daire içine alınmış harfler SA, TOSHI, NAKA, MOTO veya Satoshi Nakamoto’dur. Ama bu ne demektir? Satoshi Nakamoto, 2009’da Bitcoin’i geliştiren kişi veya kişiler grubu tarafından kullanılan takma addı. Nakamoto, Bitcoin teknik incelemesini kaleme aldı ve Bitcoin’in orijinal referans uygulamasını oluşturup dağıttı.

Nakamoto, uygulamanın bir parçası olarak ilk blok zinciri veritabanını da tasarladı. 2011 yılında Satoshi Nakamoto, Bitcoin çekirdek geliştiricisi Mike Hearn’e “Bitcoin’in geleceği emin ellerde” yazan bir e-posta yazdıktan sonra internetten kayboldu.

Shibetoshi Nakamoto takma adını kullanan ve doğrulanmış bir Twitter hesabına sahip olan Dogecoin yaratıcısı, “Vay canına, bitcoin’in yaratıcısı yarı Japon, çeyrek Koreli ve çeyrek Amerikalı.”

Geçmişte, netizens Elon Musk‘ın aslında Satoshi Nakamoto olduğunu tahmin etmişti. Daha sonra Twitter’da Bitcoin’in kökeninin arkasında olmadığını açıkladı. Aslında geçen yıl Aralık ayında Musk’ın Bitcoin’in gizemli ve anlaşılması zor kurucusunun ünlü kripto uzmanı Nick Szabo olabileceğini söylediği bildirildi.

Tesla CEO’sunun bildirdiğine göre, “Bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten daha fazla sorumlu görünüyor. Nakamoto olmadığını iddia ediyor, ancak bunun ne burada ne de orada olduğundan emin değilim” dedi.

Ancak Musk’ın son tweeti, gizemli figürün kimliği hakkında yeni spekülasyonlara yol açtı.