İster web sitenizde olsun ister sosyal medya paylaşımları olsun dikkat çekici görselleri bulmak için zaman harcıyoruz. Sizler için ücretsiz ve ücretli görsel içerik web sitelerini inceledik.

Ücretsiz Görsel İçerik Siteleri

  1. Unsplash

Tamamen ücretsiz olan ilk görsel içerik sitelerinden biri olan Unsplash, 550.000’den fazla ücretsiz, yüksek çözünürlüklü görüntüye sahiptir. Bu site, yaratımlarını herkesin özgürce kullanması için orada yayınlayan fotoğrafçılardan oluşan bir topluluk oluşturdu. Telif hakkıyla korunmayan binlerce muhteşem fotoğraf için onlara büyük bir teşekkür ederim.

  1. Pexels

Pexels, ücretsiz görüntüler sunan bir fotoğrafçı topluluğu olarak Unsplash gibi çok çalışır. Bununla birlikte, Pexels diğer ücretsiz görsel içerik sitelerinden de yararlanmaktadır. Bu nedenle Unsplash’takinden birkaç seçenek daha var. Öte yandan, bazı fotoğraflar, yine de mükemmel olsa da, Unsplash’tan biraz daha düşük kalitede.

  1. Pixabay

Pexels ile aynı şekilde, Pixabay diğer serbest bankalardan toplanan başka bir görsel içerik sitesidir. Bir kez daha, binlerce ücretsiz, yüksek çözünürlüklü görüntüye erişebilirsiniz. Ancak, aynı kaynakları paylaştıkları için, Pixabay ve Pexels hemen hemen aynı kataloğa sahiptir ve sadece bazı varyant görüntüleri atılır.

Ücretli Görsel İçerik Siteleri

  1. Shutterstock

Muhtemelen en tanınmış görsel içerik sitelerinden biri olan Shutterstock, daha geniş seçeneklerden birine sahiptir: yüksek çözünürlükte 280 milyondan fazla görüntü! Herhangi bir proje ve konu için resimler ve görüntü başına değişen uygun fiyatlarla, elbette sizin için bir seçenek var.

  1. Adobe Stock

Adobe Creative Cloud ile zaten bir planınız var mı? O zaman Adobe Stock aboneliği muhtemelen sizin için en iyi seçimdir! Adobe Cloud, Creative Cloud kullanıcıları için bir indirim de dahil olmak üzere birçok paket ve fiyatın yanı sıra tüm ihtiyaçlar ve zevkler için birçok çözüm sunuyor. 100 milyondan fazla görselle birleştiğinde, sizin için bir resim bulacağınızdan emin olabilirsiniz!

  1. iStock

Tanınmış Getty görsel içerik sitesinden doğan varlık, iStock size milyonlarca ucuz görüntüye erişim sağlar. Geniş bir fiyat ve paket paneli, videoların yanı sıra yüksek kaliteli görüntüler arasından seçim yapmanıza olanak tanır.

Kısacası, bir görsel içerik sitesi aradığınızda, birkaç seçeneğiniz var! Her görsel içerik sitesinin farklılıkları var, ama sonunda neredeyse aynı gibi hissetmeye başlıyor. Hiçbir site objektif olarak daha iyi değildir, sizin için en uygun olanı bulmak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olacaktır.