Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max dahil olmak üzere yeni bir telefon seti tanıttı.

Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max dahil olmak üzere yeni bir telefon seti tanıttı. Bu yeni cihazlar yeni bir yonga, spor yeni kameralar ile güçlendirilmiş ve çeşitli renk ve boyutlarda mevcuttur.

Tasarım
iPhone 11, Apple’ın şimdiye kadarki en güçlü akıllı telefon camı olduğunu iddia etti. Anodize alüminyum ve cam alaşımlı tasarımına sahip. Şaşırtıcı bir şekilde, bir çok renkle geliyor: beyaz, yeşil, sarı, mor, siyah ve kırmızı. Bu yeni nesil iPhone, beklenen dokunma-uyanma işlevselliği ve dokunsal geribildirime sahip 6.1 inçlik sıvı Retina ekrana da sahip.

Kamera
Apple, çift kamera kurulumuna sahip olan iPhone 11 fotoğraf makinesine çok fazla enerji harcadı: bir 12mp geniş lens, 26mm f / 1.8 ve ultra geniş 12mp f / 2.4 sensör. Geniş açılı çift kamera kurulumu, kullanıcıların çerçevenin ötesinde ne olduğunu görmek için bir resim çekmesine ve uzaklaştırmasına olanak tanır, bu da bu geniş manzara çekimleri için yararlı olmalıdır.

Yazılım tarafında, Apple her fotoğraf için trilyondan fazla işlem yapan yeni bir görüntü hattı tanıttı. Şirket, fotoğraflardaki aydınlatmayı konulara göre geriye dönük olarak ayarlayan “anlamsal oluşturma” ekledi. Bu, yüz özelliklerinin izole edilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olur, böylece portre eşlemelerinde ton eşleme daha doğru bir şekilde uygulanabilir. Ayrıca, portre modu efektleri artık evcil hayvanlar gibi insanlar dışındaki nesnelere uygulanabilir.

Buna ek olarak, iPhone 11, daha iyi düşük ışıklı görüntüler elde etmek için hareketi ve bulanıklığı azaltmak amacıyla görüntü kaynaştırması ve uyarlamalı basamaklama – daha kısa ve daha uzun pozlamalar – bir araya getirilen Samsung ve Google’ın beğenileriyle rekabet etmek için yeni bir Gece Moduna sahiptir.

Video
Video sonunda, iPhone 11, ağır çekim, zaman atlamalı, sinematik video sabitleme ve her iki kamerada 4K’ya kadar genişletilmiş dinamik aralık ile birlikte 60 fps’de 4K video çekiyor. Video kullanıcı arayüzünde, video kaydetmek için yeni Instagram tarzı dokun ve basılı tut da dahil olmak üzere bazı küçük değişiklikler var.

Ön kamerada, Apple daha geniş açılı bir sensör ve 30/60 fps’de 4K video yakalama ve slomo çekim yeteneği ile büyük olmaya karar verdi.