Kare (QR – Quick Response) kodları her yerde ortaya çıkıyor – doğrudan posta, broşür, kartvizitler, dergi ilanları ve hatta reklam panolarında. Bu barkodlar, tüketicileri doğrudan herhangi bir Web sitesine bağlama, eğitim veya tanıtım videoları gösterme, kupona erişme, ürün satın alma işlemini tamamlama veya ek bilgileri görüntüleme olanağı sağlayan inanılmaz yeni bir yoldur.

QR Kodu Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Qr code İngilizce açılımı quick response, Türkçe karşılığı çabuk tepki anlamına gelmektedir ve genel olarak şekil itibari ile “kare kod” kullanımı tercih edilmektedir. QR kodu, müşterilerinizin istediği her yerde video, metin, fotoğraf, müzik ve URL’leri otomatik olarak çekmek için herhangi bir Akıllı Telefon kamera tarafından taranabilen iki boyutlu bir koddur. Pazarlama stratejilerinizden, müşterilerinize ulaşmanıza ve daha önce hiç olmadığı kadar markanızla bağlantı kurarak hikayenizi anlatmanıza olanak veren bir araçtır.

Birçoğunuz QR kodu terimini duymuş olsanız da, çoğu işletmenin onları kendi avantajlarıyla nasıl kullanacaklarından emin olmadıklarını biliyoruz. Bu nedenle, sektörlerinde tanıdıkları biri ilk önce bunu yapana kadar hata yapmaktan korkuyor. Hızlı tempolu, rekabetçi bir dünyada, inovasyonu cesurca üstlenmeye istekli işyerleri aracılığıyla yeniliklerden haberdar oluyoruz.

Kafanızı rahatlatmak için çok karmaşık görünen yeni teknolojilerin bir kısmını atlamak kolaydır. Bilmemize gerek duymadığımız, işimiz için geçerli olmayan veya asla sürmeyecek gibi görünen teknolojileri es geçiyoruz. İnternet hakkında bunu söylemediler mi?

Son 5-7 yılda, Twitter ve Facebook gibi web siteleri ve sosyal medya araçları, pazarlama çabalarını kişiselleştirdiler. Müşterilerin markanızı çevrimiçi olarak aradığı ve kelime aratma yoluyla pazarlamaya başlayabildiği pazarlamaya yönlendirdi. Ağır pazarlama bütçesi olmadan, sıfırdan markalar ortalığa çıktı. Dijital pazarlamacılar için teknoloji, bu “sanal dünya” deneyimlerinin bazılarına dokunup hissedebileceğimiz şeylerle bağlantı kurmanın bir yolunu buluyor. Bazı uzmanlar, QR kodlarının marka iletişim araçları içerisinde kısa mesafe yol olduğunu düşünüyor.

QR kodlarınızı basılı materyallerinize ekleyin ve şirketinizi alanında modern, bilgili ve lider bir marka olarak lanse edin.