SuperRare, benzersiz, tek baskılı dijital sanat eserlerini toplamak ve takas etmek için bir pazar yeridir. Her sanat eseri, ağdaki bir sanatçı tarafından özgün bir şekilde yaratılır ve sahip olabileceğiniz ve takas edebileceğiniz kripto koleksiyonlu dijital bir öğe olarak tokenize edilir.

SuperRare‘i Instagram’ın Christies ile buluşması gibi düşünebilirsiniz. İnternette sanat, kültür ve koleksiyonculukla etkileşim kurmanın yeni bir yolu!

CryptoArt nedir ve nasıl değerlidir ?

SuperRare’deki her sanat eseri dijital bir koleksiyondur.

Super Rare

Kriptografi ile güvence altına alınan ve blok zincirinde izlenen dijital bir nesne. Bu, toplanabilecekleri kanıtlanabilir kıt öğeler olduklarını ve tıpkı eter ve bitcoin gibi kripto para birimleri gibi değer taşıyan öğeler olduklarını söylemenin süslü bir yolu.

Neden CryptoArt için bir sosyal ağ kurmalısınız ?

Koleksiyonculuğun doğası gereği sosyal olduğunu düşünüyoruz. Dijital koleksiyonların şeffaf bir sahiplik kaydı olduğundan, sosyal bir ortam için mükemmeldirler. Sosyal katman, pazardaki öğelerle ilgili değeri ve diğer bağlamı değerlendirmeyi kolaylaştırabilir. Ayrıca, daha eğlenceli!

Koleksiyon yapmaya nasıl başlayabilirim ?

Bir hesap oluşturmak ve bunu bir Ethereum cüzdanı ile bağlamak için buradan kaydolun. Bir hesabınız olduğunda, etkinlik akışına göz atın ve ilham almak ve koleksiyon yapmaya başlamak için favori sanatçılarınızdan bazılarını takip edin.

SuperRare’de ürün satın almak için kripto para birimine ihtiyacım var mı ?

Evet, tüm işlemler, SuperRare’e güç sağlayan Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan ether kullanılarak yapılır. Coinbase, daha önce kripto para birimi kullanmadıysanız, bir banka hesabı kullanarak eter satın almak için kolay bir yerdir.

İçerik oluşturucular için nasıl çalışır ?

SuperRare hala erken erişimde ve yalnızca az sayıda özenle seçilmiş sanatçıyı bünyesine katıyor. Sanatçı profilinizi göndermek ve gelecek yılki tam lansmanımız için radarımıza girmek için bu formu kullanabilirsiniz.

Üyelik ya da Pazar yeri ücreti var mı?

Tüm satın alma işlemleri için alıcı tarafından ödenen basit bir %3 işlem ücreti vardır.

Sanatçı galerisi komisyonları var mı ?

Birincil satışlar için %15 komisyon vardır (içerik oluşturucular %85 alır). İkincil satışlar için, içerik oluşturucular, ikincil piyasada işlem görmeye devam ederse bir sanat eserinden pasif gelir sağlayan %10 komisyon (yani telif hakkı) alır.

Beta aşamasında oluşturulan sanat eserleri için ücretler/komisyonlar ne olacak ?

Simge kimliği 4.000’den düşük olan sanat eserleri için birincil satışlarda işlem ücreti veya komisyonu ve ikincil satışlarda %3 komisyon yoktur.

İkincil piyasa sanatçı telif ücretlerinin arkasındaki motivasyon nedir ?

Sanatçılar için ikincil piyasa gelirinin bir yüzdesini güvence altına alma yeteneğinin, Ethereum akıllı sözleşmelerinin sağladığı en devrimci ve heyecan verici yeteneklerden biri olduğunu düşünüyoruz. Bu, örneğin 1960’larda çıkarılan bir plak için satış yüzdesi alan ve bugün hala kullanılmış plak mağazalarında alınıp satılan bir müzisyene benzer.

SuperRare’in arkasındaki teknoloji nedir ?

SuperRare, Ethereum üzerine inşa edilmiş, değiştirilemez belirteçler (ERC-721 NFT’ler) için eşler arası bir pazar yeridir.