Basit sözlerden zamansız ve hareketli dersler çıkarılabilir. Tasarımcılar olarak, yıllar boyunca sektöre öncülük eden olağanüstü bir insan havuzuna sahip olduğumuz için şanslıyız ve yılların deneyimine dayanan akıllı bilgiler hazırlıyoruz. Bu listede bulunan kişiler tasarımcı değiller, ancak dışarıdan birinin tasarım dünyasına büyüleyici bir bakış açısını ifade ediyorlar.

Umudum, bu güzel sözlerin iş gününüze ilham kaynağı ile yaklaşmanızı ve gerçekten elde etmek istediğiniz şeye odaklanmanızdır.

Bu ilham verici sözlerin mümkün olduğunca çok tasarımcıya yardımcı olmasını istiyoruz, bu yüzden bunlardan biri size gerçekten uyuyorsa, tasarımcı arkadaşlarınıza tweet attığınızdan emin olun!

Herhangi bir iyi yazı tipi, yanlış kullanıldığında veya aşırı derecede kullanıldığında tamamen yok edilebilir. Helvetica başka hiçbir şeye benzemeyen bir dayak gibi görünüyordu. Hala taze, hala popüler Helvetica kraldır.
– Alexander Gelman

Tasarımcılar geleceğin gerçek aydınları olabilir.
– Paola Antonelli

Tasarım yaptığımız her şeyde, ama aynı zamanda bunlar arasında. Zanaat, bilim, hikaye anlatma, propaganda ve felsefenin bir karışımı.
– Erik Adigard

İlk olarak Helvetica’da denemeden bir logo tasarlamamıştım. Hala tüm yazı tiplerinin en çok yönlü, klasik ve okunabiliridir.
– Steff Geissbuhler

Bir grafik tasarımcının yapmaya çalıştığı şey, tipografinin marka ile duygusal olarak tutarlı olduğundan emin olmaktır.
– Michael Ian Kaye

Büyük tasarımcılar nadiren harika reklam adamları yaparlar, çünkü resmin güzelliğiyle aşılırlar ve malların satılması gerektiğini unuturlar.
James Randolph Adams

James Randolph Adams

Asıl mesele bağımsız bir unsur olarak yetenek değil, irade, arzu ve sebatla ilgili yetenektir.
– Milton Glaser

Tasarım amacın bir ifadesidir ve (yeterince iyi ise) daha sonra sanat olarak değerlendirilebilir; tasarım büyük ölçüde kısıtlamalara bağlıdır ve bir eylem yöntemidir (her zaman kısıtlamalar vardır ve bunlar genellikle etik içerir).
– Charles Eames

İnsanların tamamen kusursuz bir şey tasarlamaya çalışırken yaptıkları yaygın bir hata, tam aptalların yaratıcılığını küçümsemektir.
– Douglas Adams

Tasarım yapmak, kontrol edebileceğiniz veya ustalaşabileceğiniz her şekilde net bir şekilde iletişim kurmaktır.
– Milton Glaser

Gelecekteki başarılı dijital reklam öğesinin önkoşulu olsaydı, keşif tutkusu olurdu.
– John Maeda

Atık bir tasarım hatasıdır.
– Kate Krebs

Tasarım, en geniş anlamıyla, dijital çağın kolaylaştırıcısıdır – bu, kaostan düzen yaratan, teknolojiyi iş için kullanılabilir hale getiren bir süreçtir. Tasarım iyi olmak demek, sadece iyi görünmek değil.
– Clement Mok

Sadece tasarım başarısız olduğunda kendine dikkat çeker; başarılı olduğunda görünmez olur.
– John D. Berry

İletişim sorunlarına iyi grafik tasarım çözümleri, toplumdaki bilgi akışını iyileştirebilir ve bu nedenle eğitimi, sosyal refahı ve günlük yaşam zevkini önemli ölçüde ve olumlu yönde etkileyebilir. Ek olarak, iyi grafik tasarım çözümlerinin de ekonomik açıdan olumlu bir etkisi olabilir.
– Jorge Frascara