Tipografi sevenler kesinlikle kabul etmeyeceklerdir. Bir yazı tipini diğerinin yerine kullanmanın önemsiz ve düşüncesiz bir eylem olmadığı doğrudur. Yeterince güçlü ve iyi gelişmişse kendi kendine yeterli olabilecek bir mesaj, bir stil, bir hayal gücü iletir. Kağıt üzerinde çalışanlar genellikle web için çalışır. Bazı markalar o kadar güçlü bir görsel kimliğe sahip ki, sadece kullanılan tipografi kuralları ışığında şirket adını bulmak mümkün.

Genellikle iyi bir görüntünün uzun bir konuşmadan daha iyi olduğu söylenir. Tipografi kurallarına uygun bir yazı, güzel bir ortamda bolca konuşmadan daha iyi olduğunu da söyleyebiliriz. Yazılarımızın okuyucularımız tarafından anlaşılacağından nasıl emin olabiliriz ?

Örneğin, karakterlerin okunabilirliğini, TipOgrAfi! ‘Nin, satır aralığını, karakterlerin boyutunu vb.

Tipografinin temel ilkeleri

  • Kullanıcıyı düşünün
  • Ziyaretçinin sabrını boşa harcamayın
  • Basitlik için çaba gösterin
  • Erken ve sık sık test edin

Bu yüzden kullanmaktan ve özellikle kötüye kullanmaktan çekinmeyin. Hatalarınız size doğru yolu gösterecektir. Net bir düzen, okunmuş ve iyi yorumlanmış bir sayfanın özüdür. Görsel kimliğinizi tanımlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, markanızın özünü iyi seçilmiş bir tipografide yakalayabilecek deneyimli grafik tasarımcıları kullanmanız önerilir.

Kartvizit Tasarımı ve Tipografi

Kartvizitiniz kendinizin ve işinizin bir uzantısıdır, tipografi açısından seçimleriniz üzerinde çalışmanız önemlidir. Bu tipografik kartvizit seçiminde bazı örnekler: Yazım hatası ve renklerin mantıklı bir seçimi, dikkatli bir düzen… ve işte zarif bir tasarıma sahip orijinal, net bir kartvizit. Tek yapmanız gereken doğru yazı tipini seçmek ve başlamak!

Bazen bir müşterinin bilmek istediği tüm sonuçlara dayanarak satın almak üzere olduğu makarnanın büyüklüğü ve bunu ifade eden, her paketteki makarnanın boyutunu belirtmeye Tipografi karar verir.