Türk Hava Yolları, İtalyan Ettore Bilotta tarafından tasarlanan yeni kabin üniformasını kullanmaya başladı. Türk Hava Yolları bu yıl 85 yaşına giriyor ve bunu kutlamak için Türkiye ulusal havayolu servisi, yeni kabin ekibi üniformalarını yaratması için İtalyan tasarımcı Ettore Bilotta’yı işe aldı.

Milanlı haute-couture tasarımcısı, modern dokular ve desenlerle birleştirmeden önce, zanaatkar Türk cam eşyalarının yanı sıra yerel seramik ve kaligrafide bulunan geleneksel desenleri benimseyen üniforma serisini hazırladı.

İstanbul Boğazı’nda bulunan şekiller ve renkler de koleksiyon için yeniden tasarlandı, ancak yeni bir “akış detayı” ile Doğu ve Batı’nın kesişme noktası olarak Türkiye’nin en dinamik kentinde akan zahmetsiz ve dinamik enerjiyi simgelemek için tasarlandı. serbest bırakmak.

Türk Hava Yolları Yeni Üniformaları

Bilotta, “Türk Hava Yolları için tasarım yapmaya başladığımda bana ilham veren ilk şey İstanbul oldu” dedi.

“Yüzyıllardır sanat ve medeniyetin buluşma noktası olan bu şehir, birçok kültürün ortak mirası olarak ender bir zenginliğe sahip. Modern çizgilere vurgu yapan Türk motiflerinin yeni yorumlarıyla geleneksel hat ve mozaiklerden öğelerle fular ve bağları bir araya getirerek karşıtlığı ve ikiliği yansıtmak istedim.”

Milanolu tasarımcının havayolu üniforması tasarımları için ilk kez işe alınışı değil. Daha önce Etihad ve Alitalia havayolları ile bireysel projelerde çalışmıştır.