Apple Watch Series 5’in her zaman açık ekranı, özellikle egzersiz yaparken kullanıcı deneyiminde anlamlı bir fark yaratır. Artık bileğinize baktığınızda, Apple Watch bir ortam ışığı sensörü yardımıyla çevrenizdeki koşullara otomatik olarak ayarlayarak her zaman zamanı söyleyebileceksiniz. Her zaman açık olan ekran, saatin pilini tüketmez, ancak diğer akıllı saatlerin sunduğu çok günlük pil ömründen yoksun olduğu için Apple Watch’unuzu her gece şarj etmek isteyeceksiniz.

Apple’ın en yeni saati, yürüyüş yaparken veya yıldızlara bakarken kullanışlı olan dahili bir pusula içerir ve ayrıca size her zaman hangi yöne baktığınızı göstererek Haritalar’ı daha kullanışlı hale getirir. Seri 5, Seri 4 ile aynı görünüyor, ancak yeni model taze kaplamalarda – titanyum ve seramik – geliyor ve Seri 4’te sevdiğimiz aynı gelişmiş sağlık özelliklerini sunuyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, Apple Watch Series 5, watchOS 6’nın tanıtımı ve tescilli App Store ve hücresel ağların eklenmesi ile daha bağımsız hale geldi. Bağımsız Apple Watch Series 5’in size uygun bir pozisyon bulması gerekiyor ve Apple bunu sağlık asistanınız olarak ayarlıyor ve Apple Watch aracılığıyla kullanıcılara daha iyi bir yaşam tarzı sunmayı umuyor.

Apple Watch Series 5, Apple Watch Series 4 üzerine kuruludur ve bu yöntemleri sağlık asistanınız olarak kullanmayı ummaktadır. Eğer iyi bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, egzersiz yapmaya devam etmelisiniz. Kondisyon rekoru çemberi boyunca gün boyunca aktivite, egzersiz ve ayakta göstergelerini bir bakışta görebilirsiniz. Aynı zamanda Apple Watch Series 5, yürüme temponuz, tırmandığınız merdiven sayısı ve sensörden maksimum oksijen alımı gibi veriler de toplayacak. Yeni “trend” fonksiyonu ile, herhangi bir endeksin belirli bir süre boyunca yukarı veya aşağı trendini açıkça gösterebilir, böylece fiziksel durumunuzu takip edebilir ve ayarlayabilirsiniz.