8.0
Score

Pros

  • Yüksek Peformans
  • Hız
  • Kaliteli Ekran Görüntüsü

Cons

  • Fiyat
FPS
8,0
Güvenilirlik
9
Fiyat
6

GRAFİK İÇİN BİLGİSAYAR ÖNERİSİ

Intel Core i7-10700K işlemciler Çarpan kilidi açık olması sebebiyle OverClock yapılabilmektedir. İşlemci 8 çekirdekli olup sanalda 16 çekirdeğe kadar çıkarılabilmektedir. Güç yönetimi konusunda herhangi bir anakart ile 5.1 GHz i görme şansınız olmayabilir ancak Asus Maximus XII Extreme model anakart kullanırsanız bu değerleri görebilirsiniz, çünkü güç yönetimi anlamında Asus Maximus XII Extreme çok güçlü bir anakart. Bu anakartımız üzerine 4 adet maximum 128 GB ve 4800 Ghz Bellek frekanslı ram ekleyebilmekteyiz… Anakart üzerinde Ram Slotlu M2 SSD hdd takmanıza olanak sağlayacak bir slot da mevcuttur. Bu tip bir M2 SSD bulmamız zor olacağı için, Samsung 980 Model 500 GB 3100 MB/2600MB okuma yazma hızına sahip M2 SSD kullanmayı tercih edebiliriz. Ram konusunda tercihim G-Skill Trident Z RGB 16 GB 4266 Mhz DDR4 ancak bellek boyutu olarak bütçemize göre 32 GB veya 64 GB a kadar kullanabiliriz. Ram RENDER alırken sistemimizin en çok ihtiyaç duyduğu geçici birim olarak görev yapmaktadır. Ekran kartlarına son zamanlarda miningcilerin talepleri nedeniyle ulaşmakta her ne kadar zorlansak da, yüksek fiyatları ile ulaşmamızın mümkün olduğu birkaç model var. Bunlardan bir tanesi de Asus Tuf GTX 1660 Ti. Bu kart 6 GB DDR6 192 ile önümüzü bir hayli açacaktır. Hatta imkânımız dâhilinde iki adet alınarak SLI (Scalable Link Interface – Nvidia ekran kartlarında iki ekran kartının kullanımına izin veren teknoloji) ile bellek miktarını artırarak ekran kartları üzerinde biriken yükü de minimum seviyelere indirebiliriz.

Böylesi bir cihazın en önemli parçası daha doğrusu onun güvenliğini sağlayacak olan birim güç ünitesidir. Bu konuda tercihen 850 Watt ile 1250 Watt arasında Thermaltake veya Cooler Master markalarına yönelmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Sistemimizi güvende tutabilecek iki mükemmel marka olarak tercih edilebilir. Bilgisayar kasası aslında son zamanlarda görselliğin ön plana çıktığı tasarımlara sahip olarak yön bulmaktadır. Tabi yine kullanıcı tercihi de bu yönde bir rota çizmekte. Ancak ısı problemi ile karşılaşmak istemiyorsanız Tower kasalarda karar kılınmalı. Eğer sıvı soğutmalı bir sistem düşünüyorsanız. Thermaltake P5 TG V2 Black Edition modelini önerebilirim. Fan soğutmalı sistem kurulumu için Thermaltake Commander G33 veya Zalman Z3Iceberg tercih edilebilir.

Oluşturduğumuz projelerin en net halini ekrana yansıtmak için önereceğim Asus TUF VG24VQE Kavisli 23.6″ 165Hz  1Ms yenileme hızına sahip Gaming Monitör ile canlılığı bütün pikselleri ile görebilirsiniz. Fiyat aralığı 2500$-3000$ arasındadır.